Nová hala pro mládež otevřena!

Minulý týden proběhlo konečně slavnostní otevření nové sportovní haly pro mládež s názvem SLUNETA 2. Organizátoři akce byli od začátku velice překvapeni, jak velký zájem otevření vzbudilo. Ale není se čemu divit, stavba probíhala 3 roky a potýkala se s nejednou překážkou včetně koronavirové pandemie.

Dílo se nakonec podařilo dokončit a nyní v sobě skýtá nejen dvě plnohodnotná basketbalová a volejbalová hřiště, ale také moderní fitness s kavárnou, která se otevřená po celý den, a tak si rodiče mohou zpříjemnit čekání na své ratolesti.

Samotné zázemí pro sportovce je také skvělé, kromě 6 šaten, kdy každá z nich má samozřejmě své sprchy a toaletu, tu jsou 2 šatny pro rozhodčí a SLUNETA myslela i na ty nejdůležitější v péči o mládež, trenéry, ti tu mají svou vlastní šatnu. Samozřejmostí jsou pak veřejné toalety v přízemí i v prvním patře u hlediště.

Kromě toho tu každý sport, který se tu bude provozovat, tedy basket, volejbal a event. i futsal, má svůj vlastní skládek (basketbal má hned 3 sklady – pro přípravku, na míče a pak jeden „všeobecný“😊).

Personál, pečující o halu má k dispozici dvě technické místnosti a přístroj na vytírání podlahy.

V neposlední řadě je tu i ošetřovna, u které doufáme, že nebude potřeba, ale co kdyby….

A to nejlepší na konec. Díky spolupráci s německými kluby mají naši činitelé zkušenosti z „rozdělováním“ haly na dvě hřiště, kdy se od stropu spustí unikátní, na zakázku vyrobená dělící stěna, která musela být vyrobena a dodána právě z Německa. Není to ledajaká dělící stěna, váží necelou tunu, je vyrobená z koženky a její tloušťka je 30 cm. Stěna díky konstrukci dokáže izolovat jak zvukově, tak tepelně.

První týden provozu nám ukázal malé mušky, které je nyní potřeba vypilovat a doladit, ale s tím se počítalo. Vesměs ale můžeme říci, že ostrý start se vydařil a my se těšíme, až se na hale rozjedou víkendové akce, jako bude třeba Mistrovství ČR U15 v basketbale, nebo extraligový turnaj volejbalu.

A prozradíme i další perličku, zástupcům SLUNETY se podařilo přilákat do nové haly i další akce jako jsou třeba výběrové kempy nebo soustředění reprezentací CZ Basketball.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *